tr?id=847603799935295&ev=PageView&noscript=1

Hakkımızda

1987 yılında yayıncılık faaliyetine başlayan Pegem Akademi, özellikle eğitim bilimleri alanında günümüze kadar 600'den fazla akademik, sınavlara hazırlık ve süreli yayınlarıyla Türkiye'de ilk akla gelen kurumdur.

1999 yılından bugüne KPSS, ALES, DGS, YDS  sınavlarına hazırlık alanında da 150'den fazla yayını adayların hizmetine sunan Pegem Akademi, Türkiye genelinde önde gelen başvuru kaynakları arasındadır.

Pegem Akademi alanındaki liderliğini, etik değer ve bilimsel ilkelerden ödün vermeden, disiplinli, özenli ve azimli çalışmasıyla, seçkin yazar kadrosu ve profesyonel ekip çalışması anlayışına borçludur. Pegem Akademi, kuruluşundan bugüne kadar geçen 28 yıllık süreçte çeşitli alanlarda meslek sınavları, lisansüstü eğitim ve akademik yükselmelerle ilgili sınavlar için hazırlık ve yetiştirmeye yönelik çalışmalar yapmış ve bu alanda da kısa sürede lider konuma gelmiştir.

Pegem Akademi 2009 yılında açmış olduğu hazırlık kursları ile; başta KPSS olmak üzere ALES, DGS, YDS gibi sınavlar ve çeşitli kamu kurumları sınavları için uzman yazar ve öğretici kadrosu tarafından hazırlanan kaliteli yayınlarını kullanılarak, hazırlık ve yetiştirme programları gerçekleştirmektedir.

Pegem Akademi Hazırlık Kurslarının başarısı; alan uzmanı yazarların hazırladığı ve sürekli geliştirdiği nitelikli yayın ve öğretim materyallerine, yönetim ve öğretim kadrosu ve tüm çalışanlarının ilkeli ve disiplinli çalışma tarzlarına, anında ve bireysel çözümlere, kaliteden taviz vermeyen tutumlarına, öğrenci odaklı programlarına ve bu yoğun eğitim sürecinde öğrencisine sunduğu çeşitli sosyal aktivitelerine bağlıdır.

Pegem Akademi Hazırlık Kursları 2017 itibariyle 65 şube ile hizmet vermektedir. 2013 yılından itibaren eğitim teknolojisinin getirdiği yeniliklerden biri olan uzaktan eğitimi de işe koşmuştur. Pegem Akademi uzaktan eğitim ile KPSS, ALES, DGS, YDS alanındaki güçlü kadrosu ile tüm Türkiye’de bu sınavlara hazırlanan adaylara dershane ortamını diledikleri her mekânda yaşama olanağı sağlamaktadır.

Pegem Akademinin öncelikli hedefleri arasında; yakaladığı bu kaliteyi ve hizmet anlayışını 21. yüzyılda Türkiye’nin her köşesinde yaymak yer almaktadır.

Pegem Akademi, 1987’den bugüne Eğitim Bizim İşimiz!